Bøyelsen av det portugisiske verbet ababroar

Lurer du på hvordan du bøyer det portugisiske verbet ababroar? Finn ut hvordan du bøyer ababroar i alle sine former med vårt verktøy for verbbøying.

Infinitiv: ababroar
Partisipp: ababroado
Gerundio: ababroando
Indikativ

Presens
euababroo; ababrôo
(B)
tuababroas
ele/elaababroa
nósababroamos
  
eles/elasababroam
Presens perfektum
eutenho ababroado
voitens ababroado
ele/elatem ababroado
nóstemos ababroado
  
eles/elastêm ababroado
Preteritum
euababroava
voiababroavas
ele/elaababroava
nósababroávamos
  
eles/elasababroavam
Preteritum perfektum
eutinha ababroado
voitinhas ababroado
ele/elatinha ababroado
nóstínhamos ababroado
  
eles/elastinham ababroado
Presens futurum
euababroarei
voiababroarás
ele/elaababroará
nósababroaremos
  
eles/elasababroarão
Presens futurum perfektum
euterei ababroado
voiterás ababroado
ele/elaterá ababroado
nósteremos ababroado
  
eles/elasterão ababroado
Simple past
euababroei
voiababroaste
ele/elaababroou
nósababroámos
  
eles/elasababroaram
Past perfect
euababroara
voiababroaras
ele/elaababroara
nósababroáramos
  
eles/elasababroaram
Kondisjonalis

Preteritum futurum perfektum
euababroaria
voiababroarias
ele/elaababroaria
nósababroaríamos
  
eles/elasababroariam
Preteritum futurum perfektum
euteria ababroado
voiterias ababroado
ele/elateria ababroado
nósteríamos ababroado
  
eles/elasteriam ababroado
Konjunktiv

Presens
euababroe
voiababroes
ele/elaababroe
nósababroemos
  
eles/elasababroem
Presens perfektum
eutenha ababroado
voitenhas ababroado
ele/elatenha ababroado
nóstenhamos ababroado
  
eles/elastenham ababroado
Preteritum
euababroasse
voiababroasses
ele/elaababroasse
nósababroássemos
  
eles/elas
Preteritum perfektum
eutivesse ababroado
voitivesses ababroado
ele/elativesse ababroado
nóstivéssemos ababroado
  
eles/elastivessem ababroado
Presens futurum
euababroar
voiababroares
ele/elaababroar
nósababroarmos
  
eles/elasababroarem
Presens futurum perfektum
eutiver ababroado
voitiveres ababroado
ele/elativer ababroado
nóstivermos ababroado
  
eles/elastiverem ababroado
Imperativ

Bekreftende
tuababroa
ele/elaababroe
nósababroemos
  
eles/elasababroem
Personal infinitive

Presens
euababroar
tuababroares
ele/elaababroar
nósababroarmos
  
eles/elasababroarem
Presens perfektum
euter ababroado
tuteres ababroado
ele/elater ababroado
nóstermos ababroado
  
eles/elasterem ababroado

Siden er hashtagget med

# portugisisk ababroar regelrette uregelrette regelmessige uregelmessige verb bøye verbbøyer konjugasjon kondisjonalis bekreftende futurum gerundium imperativ indikativ infinitiv kondisjonalis nektende partisipp perfektum presens normert unormert
Tilbake til Portugisisk verb