Bøyelsen av det portugisiske verbet ababalhar

Lurer du på hvordan du bøyer det portugisiske verbet ababalhar? Finn ut hvordan du bøyer ababalhar i alle sine former med vårt verktøy for verbbøying.

Infinitiv: ababalhar
Partisipp: ababalhado
Gerundio: ababalhando
Indikativ

Presens
euababalho
tuababalhas
ele/elaababalha
nósababalhamos
  
eles/elasababalham
Presens perfektum
eutenho ababalhado
voitens ababalhado
ele/elatem ababalhado
nóstemos ababalhado
  
eles/elastêm ababalhado
Preteritum
euababalhava
voiababalhavas
ele/elaababalhava
nósababalhávamos
  
eles/elasababalhavam
Preteritum perfektum
eutinha ababalhado
voitinhas ababalhado
ele/elatinha ababalhado
nóstínhamos ababalhado
  
eles/elastinham ababalhado
Presens futurum
euababalharei
voiababalharás
ele/elaababalhará
nósababalharemos
  
eles/elasababalharão
Presens futurum perfektum
euterei ababalhado
voiterás ababalhado
ele/elaterá ababalhado
nósteremos ababalhado
  
eles/elasterão ababalhado
Simple past
euababalhei
voiababalhaste
ele/elaababalhou
nósababalhámos
  
eles/elasababalharam
Past perfect
euababalhara
voiababalharas
ele/elaababalhara
nósababalháramos
  
eles/elasababalharam
Kondisjonalis

Preteritum futurum perfektum
euababalharia
voiababalharias
ele/elaababalharia
nósababalharíamos
  
eles/elasababalhariam
Preteritum futurum perfektum
euteria ababalhado
voiterias ababalhado
ele/elateria ababalhado
nósteríamos ababalhado
  
eles/elasteriam ababalhado
Konjunktiv

Presens
euababalhe
voiababalhes
ele/elaababalhe
nósababalhemos
  
eles/elasababalhem
Presens perfektum
eutenha ababalhado
voitenhas ababalhado
ele/elatenha ababalhado
nóstenhamos ababalhado
  
eles/elastenham ababalhado
Preteritum
euababalhasse
voiababalhasses
ele/elaababalhasse
nósababalhássemos
  
eles/elas
Preteritum perfektum
eutivesse ababalhado
voitivesses ababalhado
ele/elativesse ababalhado
nóstivéssemos ababalhado
  
eles/elastivessem ababalhado
Presens futurum
euababalhar
voiababalhares
ele/elaababalhar
nósababalharmos
  
eles/elasababalharem
Presens futurum perfektum
eutiver ababalhado
voitiveres ababalhado
ele/elativer ababalhado
nóstivermos ababalhado
  
eles/elastiverem ababalhado
Imperativ

Bekreftende
tuababalha
ele/elaababalhe
nósababalhemos
  
eles/elasababalhem
Personal infinitive

Presens
euababalhar
tuababalhares
ele/elaababalhar
nósababalharmos
  
eles/elasababalharem
Presens perfektum
euter ababalhado
tuteres ababalhado
ele/elater ababalhado
nóstermos ababalhado
  
eles/elasterem ababalhado

Siden er hashtagget med

# portugisisk ababalhar regelrette uregelrette regelmessige uregelmessige verb bøye verbbøyer konjugasjon kondisjonalis bekreftende futurum gerundium imperativ indikativ infinitiv kondisjonalis nektende partisipp perfektum presens normert unormert
Tilbake til Portugisisk verb