Bøyelsen av det portugisiske verbet ab-reagir

Lurer du på hvordan du bøyer det portugisiske verbet ab-reagir? Finn ut hvordan du bøyer ab-reagir i alle sine former med vårt verktøy for verbbøying.

Infinitiv: ab-reagir
Partisipp: ab-reagido
Gerundio: ab-reagindo
Indikativ

Presens
euab-reajo
tuab-reages
ele/elaab-reage
nósab-reagimos
  
eles/elasab-reagem
Presens perfektum
eutenho ab-reagido
voitens ab-reagido
ele/elatem ab-reagido
nóstemos ab-reagido
  
eles/elastêm ab-reagido
Preteritum
euab-reagia
voiab-reagias
ele/elaab-reagia
nósab-reagíamos
  
eles/elasab-reagiam
Preteritum perfektum
eutinha ab-reagido
voitinhas ab-reagido
ele/elatinha ab-reagido
nóstínhamos ab-reagido
  
eles/elastinham ab-reagido
Presens futurum
euab-reagirei
voiab-reagirás
ele/elaab-reagirá
nósab-reagiremos
  
eles/elasab-reagirão
Presens futurum perfektum
euterei ab-reagido
voiterás ab-reagido
ele/elaterá ab-reagido
nósteremos ab-reagido
  
eles/elasterão ab-reagido
Simple past
euab-reagi
voiab-reagiste
ele/elaab-reagiu
nósab-reagimos
  
eles/elasab-reagiram
Past perfect
euab-reagira
voiab-reagiras
ele/elaab-reagira
nósab-reagíramos
  
eles/elasab-reagiram
Kondisjonalis

Preteritum futurum perfektum
euab-reagiria
voiab-reagirias
ele/elaab-reagiria
nósab-reagiríamos
  
eles/elasab-reagiriam
Preteritum futurum perfektum
euteria ab-reagido
voiterias ab-reagido
ele/elateria ab-reagido
nósteríamos ab-reagido
  
eles/elasteriam ab-reagido
Konjunktiv

Presens
euab-reaja
voiab-reajas
ele/elaab-reaja
nósab-reajamos
  
eles/elasab-reajam
Presens perfektum
eutenha ab-reagido
voitenhas ab-reagido
ele/elatenha ab-reagido
nóstenhamos ab-reagido
  
eles/elastenham ab-reagido
Preteritum
euab-reagisse
voiab-reagisses
ele/elaab-reagisse
nósab-reagíssemos
  
eles/elas
Preteritum perfektum
eutivesse ab-reagido
voitivesses ab-reagido
ele/elativesse ab-reagido
nóstivéssemos ab-reagido
  
eles/elastivessem ab-reagido
Presens futurum
euab-reagir
voiab-reagires
ele/elaab-reagir
nósab-reagirmos
  
eles/elasab-reagirem
Presens futurum perfektum
eutiver ab-reagido
voitiveres ab-reagido
ele/elativer ab-reagido
nóstivermos ab-reagido
  
eles/elastiverem ab-reagido
Imperativ

Bekreftende
tuab-reage
ele/elaab-reaja
nósab-reajamos
  
eles/elasab-reajam
Personal infinitive

Presens
euab-reagir
tuab-reagires
ele/elaab-reagir
nósab-reagirmos
  
eles/elasab-reagirem
Presens perfektum
euter ab-reagido
tuteres ab-reagido
ele/elater ab-reagido
nóstermos ab-reagido
  
eles/elasterem ab-reagido

Siden er hashtagget med

# portugisisk ab-reagir regelrette uregelrette regelmessige uregelmessige verb bøye verbbøyer konjugasjon kondisjonalis bekreftende futurum gerundium imperativ indikativ infinitiv kondisjonalis nektende partisipp perfektum presens normert unormert
Tilbake til Portugisisk verb